About Regions and Teams Rules Competition Dates Matchup Schedule
Varsity Standings JV Standings Practice Material Registration Contact Us


REGIONS AND TEAMS FOR THE 2018-2019 SCHOOL YEAR


Western SuffolkSouthwestern SuffolkCentral SuffolkEastern Suffolk
Location: Elwood-John Glenn HS Location: Walter G. O'Connell Copiague High School Location: Port Jefferson HS Location: Riverhead HS
Director: Mr. Richard Rose Director: Ms. Michelle Penyy Director: Mr. Matthew Sefick Director: Mr. Chris McCrary
Arrival: 2:55 PM Arrival: 3:00 PM Arrival: 3:00 PM Arrival: 2:45 PM
Varsity Begins: 3:00 PM Varsity Begins: 3:00 PM Varsity Begins: 3:15 PM Varsity Begins: 3:00 PM
Teams:

Commack HS
Elwood-John Glenn HS
Half Hollow Hills HS East
Half Hollow Hills HS West
Huntington HS
Northport HS
Kings Park HS
St. Anthony's HS
Teams:

Bay Shore Sr HS
Deer Park HS
East Islip HS
Farmingdale HS
Islip HS
North Babylon HS
Walter G. O'Connell Copiague HS
West Babylon HS
West Islip HS
Teams:

Comsewogue HS
Earl. L. Vandermeulen HS
Smithtown HS East
Smithtown HS West
Teams:

East Hampton HS
Eastport South Manor Jr Sr HS
Longwood HS
Patchogue-Medford HS
Pierson HS
Riverhead HS
Shoreham Wading River HS
Southold HS
Westhampton Beach HS
William Floyd HS
Western NassauNorthwestern NassauEastern Nassau
Location: Valley Stream South HS Location: Great Neck South High School Location: Plainview JFK HS
Director: Mr. Ross Lipsky Director: Ms. Deborah Cassetta Director: Mr. Michael Burke
Arrival: 3:15 PM Arrival: 3:30 PM Arrival: 3:00 PM
Varsity Begins: 3:30 PM Varsity Begins: 3:30 PM Varsity Begins: 3:15 PM
Teams:

Baldwin HS
East Rockaway HS
Hebrew Academy Five Towns & Rockaway
Kellenberg Memorial HS
Lawrence HS
South Side HS
Valley Stream South HS
Teams:

Great Neck North HS
Great Neck South HS
Herricks HS
Roslyn HS
The Schechter School of Long Island
The Wheatley School
Friends Academy
Teams:

Island Trees HS
Locust Valley HS
MacArthur HS
Plainedge HS
Plainview-Old Bethpage JFK
Syosset HS
Wantagh HS
W. T. Clarke HS